Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. ul. Krakowska 64, 25-701 Kielce tel.: + 48 41 365 31 00
„Poprawa gospodarki ściekowej
na terenie kieleckiego
obszaru metropolitalnego”

W Wodociągach Kieleckich zatrudniono…”słonia”

„Słoń”, czyli pojazd ssąco-czyszczący służący do udrażniania i konserwacji kanalizacji został oddany do użytku i zaprezentowany 30 maja bieżącego roku. Maszynę dostarczyła kielecka firma Pojazdy Komunalne Tymborowscy Sp. z o.o. Wartość umowy brutto to kwota 1623 600,00 zł, z czego znaczącą część dofinansowuje Unia Europejska. Przedsięwzięcie wpisuje się w projekt „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”.
Na czym polega innowacyjność specjalistycznego pojazdu? Dzięki teleskopowej rurze przypominającej trąbę słonia maszyna dotrze nawet w trudno dostępne miejsca. Ponadto zamontowana w nim kamera umożliwia kierowcy maksymalną precyzję pracy.
To nie pierwszy tego typu pojazd zakupiony przez Wodociągi Kieleckie. Już od 2015 roku dla spółki pracuje tego rodzaju specjalistyczny samochód i sprawdził się on na tyle, że postanowiono zainwestować w kolejny. – Oba pojazdy się uzupełniają. Mały wjedzie tam, gdzie duży się nie zmieści, ale ten mniejszy dobrze daje sobie radę również na szerokich ulicach – mówi Henryk Milcarz, Prezes Wodociągów Kieleckich.