Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. ul. Krakowska 64, 25-701 Kielce tel.: + 48 41 365 31 00
„Poprawa gospodarki ściekowej
na terenie kieleckiego
obszaru metropolitalnego”

„Słoń” dla Wodociągów Kieleckich

25 października w siedzibie Wodociągów Kieleckich została zawarta umowa na zakup samochodu do czyszczenia kanalizacji. Kontrakt podpisali: Piotr Tymborowski, prezes kieleckiej firmy Pojazdy Komunalne Tymborowscy Sp. z o.o., która dostarczy pojazd, a ze strony Wodociągów Kieleckich: prezes Henryk Milcarz i prokurent Władysław Karol Jacewicz.

Samochód z zabudową FFG Elephant Vacu i podwoziem marki Mercedes-Benz to maszyna typu ssąco-czyszczącego do udrażniania i konserwacji kanalizacji sanitarnej. Pojazd pozwala na sprawne i szybkie, a poza tym bezpieczne dla środowiska naturalnego, udrażnianie kanalizacji. Maszyna może pracować w każdych, nawet trudno dostępnych miejscach.

Pojazd zaopatrzony jest m.in. w teleskopową konstrukcję rur, która przypomina trąbę słonia, stąd potoczna nazwa pojazdu – „słoń”.

Nowy nabytek Wodociągów wart jest 1 623 600 zł.

Zakup pojazdu dokonany został w ramach realizacji Projektu pn. „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”, który jest współfinansowany z Funduszu Spójności.